Aktuality

Maxidům nad Maxíkem(?)

Maxidům nad Maxíkem(?)

Dnes byly zastupitelům zaslány podklady k záměru developera vybudovat mezi OC Max a školkou Maxík velký multifunkční dům s obchodními prostorami a cca 150 byty. V této věci bylo svoláno veřejné projednání s občany: úterý 5. března 2024 v 17.30 hod ve Společenském centru.

Zaděláno na skandál

Zaděláno na skandál

Rád bych už zase psal o tom, co je u nás v Bystrci pěkného. Nemohu. Opět musím využít prostor mně přidělený k informacím o kauze „Poliklinika na Horním náměstí“. Ona totiž opozice nemá o moc víc možností, než informování veřejnosti…

Nové bytové domy v Bystrci

Nové bytové domy v Bystrci

Podle dosavadních zvyklostí jsou zápisy jednání zastupitelstva, dohledatelné na stránkách radnice, jen velmi stručné a neobsahují ani zmínkou diskuzní příspěvky zastupitelů. Tentokrát však byla závěrečná diskuzní část jednání obsáhlejší než jednání samo, proto se pokusím popsat stručně to, co považuji v současné době za aktuální a důležité.

Statisícové úspory odměn zastupitelů

Statisícové úspory odměn zastupitelů

Jako nový zastupitel se dívám na věci kolem sebe nikoliv z pohledu zavedených pořádků, ale jak by měly správně fungovat. Proto mne zaujal způsob odměňování bystrckých zastupitelů, který je natolik kontroverzní, že by o něm měli být informováni občané.

Nová Bystrouška

Nová Bystrouška

Již bezmála osm let se mluví u nutnosti přestěhovat Bystroušku, centrum volného času pro děti, do nového objektu. Důvodem již tehdy byly nevyhovující hygienické podmínky, ale také technicky velmi špatný stav 50 let staré budovy na ulici Fleischnerova (původně zařízení staveniště), ve které je Bystrouška doposud provozována.

Kostlivci ve skříni

Kostlivci ve skříni

Jsou všude, máme je i v Bystrci. Psal se rok 2006, v oblasti zahrádek za ulicí Rerychova se začaly dít věci. Zalepené zámky v brance i u chaty, ulomené, odmontované trubky, v nádrži s dešťovou vodou nasypaná sůl. Pak chata vyhořela. Pak další a další.

Ustavující zastupitelstvo 19.10.2022

Ustavující zastupitelstvo 19.10.2022

Je po volbách, máme nové zastupitelstvo. Pro mnohé občany tím skončilo krátké období zájmu o komunální politiku. Pro ty, kterým není dění v jejich obci lhostejné i během čtyřletého volebního období, díky za ně, bych rád uvedl několik informací.

Poděkování

Poděkování

Vážení bystrčtí občané, rád bych vám, našim voličům, poděkoval za důvěru projevenou ve volbách. Je to pro nás potvrzení, že navzdory našemu postavení opozičních politiků nebylo naše úsilí marné a zbytečné.

Poděkování voličům

Poděkování voličům

Chceme poděkovat našim voličům. Podpora v ulicích i u uren byla znát a kampaň to byla krásná a bavila nás. Obhájili jsme 5 koaličních mandátů.

Křížkujete celou koalici

Křížkujete celou koalici

Chcete nás podpořit hlasy? Přijďte k volbám. Nejvíce nás podpoříte, když na volebním lístku vedle názvu zakřížkujete naši koalici.